Nadhled. 

Radost.

Změna.

Koučování není pouze uměle vytvořenou metodou, kterou by bylo možné používat jen za určitých, předem stanovených okolností. Je to způsob řízení, způsob vedení lidí, způsob myšlení a způsob bytí. 

John Whitmore (jeden ze zakladatelů koučování)

Koučování je prostě život sám. Přináší otázky. Podporuje hledání odpovědí.

Negeneruje žádné zaručené rady. V koučinku pracujete především vy. Nejste jen pasivním příjemcem návodů na život, které vymyslel někdo druhý. Vy pátrate ve své mysli. A možná i ve svém těle. Krok za krokem se stáváte tvůrcem. Budu vám dávat otázky. A ty vás provedou místy ve vaší mysli, kde jste ještě možná nikdy nebyli. Třeba vás ani nenapadlo, že tam bude něco zajímavého. Nebo jste to tak trošku tušili, ale měli jste obavu se tam vydat sami. A tak vyrazíte s koučem a objevíte své proč a jak. Občas použijeme nějakou techniku. Občas si budeme hrát a improvizovat. Užijeme si to. 

Koučování nemá hranice

Velkým benefitem koučování je i to, že nebudete řešit jen zadané téma, ale postupně pochopíte, jak přistupovat k dalším tématům, které v životě řešíte tak, abyste si uměli pomoci sami

Koučovací přístup využívám také při vedení lidí, při vedení workshopů. V neposlední řadě je používám také jako máma při výchově dětí. Je užitečný všude, kde je třeba se lépe zorientovat v situaci, vyjasnit si cílcesty k jeho dosažení a přijmout za ně odpovědnost. Mám jej ráda pro jeho pozitivní a dopředný rámec.

 

 

Základní otázky, které si při koučinku zodpovíte

Téma přinášíte vy. Je jedno, z jakého soudku bude - osobní produktivita, nastavení obchodních vztahů s dodavateli, uasnění priorit, rozhodnutí mezi dvěmi možnostmi podnikání, ukotvení se ve své rodičovské nebo manažerské roli. Nebo jakékoli jiné. Vždy se ale rozhovor točí kolem těchto tří základních otázek.

Kdo jsem?

Kdo skutečně jsem? Jaké jsou mé hodnoty? Jaké jsou mé potřeby? Jaké role hraju? Jaké jsou mé talenty? Jaké jsou mé zdroje? a mnoho dalších otázek

Kam jdu?

Každý klient přichází s nějakým cílem. A ten se často v průběhu jeho prozkoumávání promění. Co má pro vás skutečně smysl? Jak to bude vypadat? Co mě na tom láká?

Jak se tam dostanu?

Teprve konkrétní kroky způsobí reálnou změnu. Jaké jsou mé možnosti? Co mě brzdí a co pomáhá? Kdy? Kde? Co? Kdo mě může podpořit?

3 TOP otázky, které pomáhají

najít východisko z 9 z 10 situací

Mnohdy jedna správná otázka ve správný okamžik udělá větší změnu než 1000 obecných rad.  Nezdá se vám to?

Napište si o 3 mé osobní otázky, které mi pomáhají srovnat myšlenky a najít tu pravou odpověď.

Jaké jsou obvyklé výstupy koučování se mnou?

 • Důvěra
  Důvěra vzájemná jako nezbytná podmínka úspěšného koučování. Důvěra v sebe. V proces. V život.
 • Pochopení.
  Nejen sebe sama, ale i témat, které nás oklopují a chceme řešit.
 • Odpovědnost
  Poznání, kde leží náš díl odpovědnosti a jeho přijetí. Tak, aby to mohlo fungovat - v koučování i v životě.
 • Nadhled
  Zastavení se správnou otázkou mnohdy přinese potřebný odstup, který byste nacházeli mnohem déle.
 • Všímavost
  Více vnímat tady a teď. Co cítím, co potřebuji, jak to zapadá do kontextu.
 • Radost
  Protože pochopit, kým skutečně jsem a co potřebuji a najít si k tomu cestu, která neníuměla, ale je ta pravá pro mě, jaký skutečně jsem, to je prostě čirá radost.

 

 

Jak probíhá koučování se mnou?

 • Zavoláte nebo napíšete a domluvíme si první schůzku.
 • První schůzka trvá zhruba 30 minut a je zdarma.  Na ní se pobavíme o vaší představě. Co chcete řešit? V čem by měla spočívat změna? Co pro vás mohu udělat? Jaká je vaše představa koučování?
 • Já vám potvrdím a nebo vyvrátím, zda je tohle skutečně zakázka pro kouče. Představím vám možnosti naší spolupráce. A taky se vzájemně "očucháme". Prostě si musíme sednout jako lidi, abychom mohli s důvěrou otevřít vaše téma v potřebné hloubce.
 • Když se shodneme, že máme téma, na kterém chceme společně pracovat, začínáme.
 • Prozkoumáme váš cíl, záměr, plán, sen. Zjistíme, co je za ním. Co je skutečná podstata. Probereme jej opravdu ze všech stran tak, aby to nebylo jen plácání typu "měl bych se sebou něco dělat", "asi by bylo vhodné změnit" apod. Aby pro vás bylo opravdu lákavé se do něj pustit. Cíl musí být prostě sexy. Přitažlivý.
 • Když budeme vědět, co má být na konci, prozkoumáme, jak to máte teď. Prozkoumáme vaši situaci ze všech možných úhlů. Postupně si budete všímat i detail, které jste dříve míjeli. Nabídnou se nové souvislosti. Pochopení. Aha momenty.
 • Když bude jasno odkud a kam se chcete dostat, prozkoumáme možnosti, jak tuto cestu ujít. Najdeme možná řešení. Zvážíme všechny varianty. A nakonec vybereme tu, která bude nejlépe vyhovovat vaší situaci a hlavně bude optimální právě pro vás.
 • Setkání trvá dle domluvy 60 – 90 minut. Jejich počet domluvíme dle vašeho zadání. K udržitelné změně vede v průměru 5 - 10 setkání. Někdy ale i jedno nastaruje změnu.

 

Mé "koučovací" vzdělání

 • První spirála kouče 
  Koučink akademie
 • High Performance Team Coaching
  Erickson Coaching International
 • Koučování zaměřené na řešení a leadership s Markem McKergowem a Jeny Clark
  Dalet
 • NLP Practioner s Nickem Evansem
  Koučink akademie
 • INTECO – Integrativní koučink
  Škola manažerského rozvoje Ostrava
 • Využití zážitkových metod v kariérovém poradenství s Thomasem Dienerem 
  Proficio
 • zMAPuj svůj koučovací rukopis
  Marta Anna Petrášová
 • řada dalších krátkodobých kurzů, přednášek a workshopů

Řekli o mě

Míšu znám už pár let a je pro mě obrovským zdrojem inspirace. Její obrovská energie, to, jak k věcem přistupuje prakticky a bez zbytečné omáčky, jak dokáže zacílit, jak mě už mnohokrát pomohla si uvědomit pracovní svízele, ještě dřív, než mě začaly ruinovat, její zkušenosti a přitom obrovsky lidský a přátelský přístup jsou přesně tím, co si na ní moc vážím a proč je pro mě každé naše setkání, každá spolupráce doslova gejzírem nápadů, na kterých pak můžu stavět. S Míšou se opravdu dostanete o kus výš.
Martina Baierová#barevneplanovani Manažerské plánování s pomocí myšlenkových map a vizualizací
Každé setkání s Míšou je pro velmi inspirativní. Míša Holišová na mě působí jako gejzír energie, kterou dokáže rozdělit mezi rodinu, podnikání a „charitu“. Velmi silně na mě působí že dokáže dosahovat skvělých výsledků a zároveň naplňovat hodnoty svoje a svých spolupracovníků. Velmi přínosné považuji její aktivity v rozvoj lidí a budování coworkingových služeb. Z mého pohledu je Míša Holišová velmi inspirativní pro ženy, které chtějí rozvíjet svůj leadership ve firmách postavených na otevřených vztazích a budování celospolečensky přijatelných hodnot. Principy podnikání dokáže uplatnit i v neziskovém sektoru. Míša Holišová dokázala vytvořit řadu ziskových projektů i v neziskovém sektoru. Míšu Holišovou mohu doporučit všem, kteří chtějí implementovat principy leadershipu a rozvíjet společenskou zodpovědnost ve firmách i v neziskovém sektoru.
Tomáš Gřešekjednatel EDUWAY s.r.o. / zakladatel at LoveCoWork
Míšu jsem poprvé poznal, když jsme ji přizvali jako mentorku do Viva Inklubátoru. Od té doby se spolu různě potkáváme v různých akcích a projektech a baví mě to, protože Míša má nejen široké pracovní zkušenosti, ale hlavně je to dospělý člověk, který umí komunikovat a podle potřeby na vás vždy vytasí vhodný krok. Co na ní obdivuji je její tah na branku: nelíbila se jí nabídka realitek, sama jednu rozjela, neměla kam dát děti, založila si dětské centrum. I přes tento svůj tah je Míša pořád velmi lidská a přátelská bytost, která nikoho nikam netlačí, nesoudí a nehodnotí. Zní to skoro jako ideál, že? Potkejte se s ní a uvidíte sami.
Jaroslav ProcházkaAgile coach and innovation mentor / Co-Founder at QuickJOBS

Jsem členem těchto profesních sdružení

Ceník koučinku

Na prvním setkání se domluvíme na průběhu spolupráce. Níže najdete tři základní balíčky.

Základní cena koučování pro individuální klienty je 2.500 Kč za setkání.

Zevnitř ven - zvenku dovnitř: jednorázové setkání
10.000 Kč
5.000 Kč
za 4hodinovou koučovací procházku
Vyrazíme společně na zhruba čtyřhodinovou procházku. Můžeme se vydat třeba na Javorník. Nebo na jiné místo, které máte rádi. Budeme se zabývat vaším tématem. Získáte na něj zcela jiný pohled než při jeho probírání u kafe.
- 4 hodiny koučovacího setkání
Realizace změny: půlroční program
30.000 Kč
20.000 Kč
za 12 koučovacích setkání
Dvanáct šedesátiminutových setkání a kontinuální podpora pokud se potřebujete ponořit do změny. Začít pracovat na svém hlavním cíli, sledovat své kroky k němu. Postupně mapovat své zdroje a překonávat bariéry a tak získávat více radosti ze života.
12 x 60minutové koučovací setkání
- zápis z každého setkání
- kontinuální podpora v průběhu spolupráce

Ceny jsou nastaveny pro koučování v regionu Novojičínsko nebo online.

Při setkáních ve vašich prostorách v jiném městě se mohou ceny lišit.

Chcete si domluvit 1. schůzku?

Mám předběžný zájem o