Provedu vás změnou

Propojuji výkon a radost. Fokus a nadhled. Jednotlivce a tým. Práci a rodinu.
Cílem je propojení do jednoho udržitelného celku. Jedno-duchost.

Koučka

Své služby poskytuji individuálním i firemním klientům. Manažerům i lídrům. Zaměstnancům i podnikatelům. Koučuji jednotlivce i skupiny. Mohu vám nabídnout 8 let praxe opřené o více než 300 hodin výcviku a souvisejícího vzdělávání. Pomohu vám lépe se zorientovat v situaci, vyjasnit si cíle, dát jim priority, zorientovat se ve všech souvislostech a nakonec najít cesty k jejich dosažení. Nezapomeneme ani na potřebnou motivaci. Témata jsou na vás. Větší výkon? Rovnováha? Sladění rolí? Nastavení priorit?
Chci více informací o koučinku →

Mentorka

Patnáct let manažerské praxe. Patnáct let podnikání. Zkušenosti z malých a středních firem, výrobních, obchodních i působících v oblasti služeb. Sedm let zkušenosti z neziskovky. To je unikátní mix, který vám mohu nabídnout. Jsem připravena s vámi sdílet naprosto otevřeně vše z mé dosavadní praxe. Od samotného začátku, přes různé dětské bolístky, fázi zralosti až po odchod a hledání nástupce. Budeme společně hledat průnik se zkušeností vaší tak, abyste si mohli vytvořit svůj jedinečný styl.
Kouknu na vaši knihu →

Lektorka

Budování a vedení týmu, práce s hodnotami či důvěrou, definování rolí a jejich sladění, time management pro chaotiky, podnikání v souladu se sebou, základy koučování. To je jen krátký náhled na témata, která jsem zpracovala. Nenabízím jeden kurz všem. Každá firma má své aktuální potřeby a já se je snažím poznat, pochopit a nabídnout unikátní produkt. Mé workshopy jsou interaktivní, plné her, otázek. Nenesu jedinou zaručenou pravdu. Vše pouze rámuji mými zkušenostmi a znalostmi.

Konzultantka Lumina

Kdo jsem? V čem jsem vůbec dobrý? Jaké jsou mé talenty a jak je zužitkovat? Na čem postavit svůj rozvoj? Jak se nenechat semlít rolí, ale uchopit ji v souladu se sebou? Tyhle otázky se obvykle objevují při koučování i mentorinku. A já si řekla, že by to chtělo nějaký nástroj. Vyhrála Lumina. Protože neškatulkuje. Protože je úžasně rozvojová. A protože díky ní vytvářím programy nejen pro jednotlivce, ale i pro celé týmy. Aby jim bylo fajn, ale měli i potřený výkon.
Lumina mě zajímá →

Facilitátorka

Veřejná projednání. Sladění projektového týmu. Strategická schůzka managementu. Vedení setkání steakholderů při definování regionální strategie. Vyjasnění směřování neziskovky. A nebo facilitace některého vašeho setkání, v němž je užitečné mít nestrannou osobu, která drží proces a směřuje setkání k dohodnutému cíli.
Mám zájem o více informací →

Vše, o čem mluvím, jsem prověřila vlastní praxí ...

0
let
zkušeností s vedením lidí
0
let
vlastního podnikání
0
let
v neziskovce

manažerka v malých a středních firmách, výrobních i obchodních - nákup, logistika
více než 15 let podnikatelka ve službách - reality a vzdělávání
zakladatelka a dlouholetá lídryně úspěšné neziskovky
autorka knihy Rodič leader

Nezapomněla jsem ani na odpovídající vzdělání.

 • High Performance Team Coaching
  Ericson Coaching International
 • Certifikační výcvik Lumina Spark
  Lumina Learning Ltd.
 • Certifikační výcvik Lumina Emotion
  Lumina Learning Ltd.
 • První spirála kouče
  Koučink akademie
 • Koučování zaměřené na řešení a leadership s Markem McKergowem a Jeny Clark
  Dalet
 • NLP Practioner s Nickem Evansem
  Koučink akademie
 • INTECO – Integrativní koučink
  Škola manažerského rozvoje Ostrava
 • Výcvik Leadership měření
  Talentwork
 • Využití zážitkových metod v kariérovém poradenství s Thomasem Dienerem
  Proficio
 • Moderní lektor
  Hello
 • Lektor dalšího vzdělávání
  Erudio Patria
 • Podniková ekonomika a management ​
  VŠB-TU Ostrava, Ekonomická fakulta

A jak to vidí klienti, kolegové, partneři ...

Míšu znám už pár let a je pro mě obrovským zdrojem inspirace. Její obrovská energie, to, jak k věcem přistupuje prakticky a bez zbytečné omáčky, jak dokáže zacílit, jak mě už mnohokrát pomohla si uvědomit pracovní svízele, ještě dřív, než mě začaly ruinovat, její zkušenosti a přitom obrovsky lidský a přátelský přístup jsou přesně tím, co si na ní moc vážím a proč je pro mě každé naše setkání, každá spolupráce doslova gejzírem nápadů, na kterých pak můžu stavět. S Míšou se opravdu dostanete o kus výš.
Martina Baierová#barevneplanovani Manažerské plánování s pomocí myšlenkových map a vizualizací
Potvrzuji na 101%! Málokde naleznete energičtějšího člověka a mentora, navíc s takovou zásobou zkušeností v zádech, které předává dále. Ať již potřebujete poradit s podnikáním, neziskovkou či prostě nalézt nové cesty, rozhodně mohu Míšu jedině doporučit.
Jakub DomitraExecutive Director Busyman.cz
Míšu jsem poprvé poznal, když jsme ji přizvali jako mentorku do Viva Inklubátoru. Od té doby se spolu různě potkáváme v různých akcích a projektech a baví mě to, protože Míša má nejen široké pracovní zkušenosti, ale hlavně je to dospělý člověk, který umí komunikovat a podle potřeby na vás vždy vytasí vhodný krok. Co na ní obdivuji je její tah na branku: nelíbila se jí nabídka realitek, sama jednu rozjela, neměla kam dát děti, založila si dětské centrum. I přes tento svůj tah je Míša pořád velmi lidská a přátelská bytost, která nikoho nikam netlačí, nesoudí a nehodnotí. Zní to skoro jako ideál, že? Potkejte se s ní a uvidíte sami.
Jaroslav ProcházkaAgile coach and innovation mentor / Co-Founder at QuickJOBS
Každé setkání s Míšou je pro velmi inspirativní. Míša Holišová na mě působí jako gejzír energie, kterou dokáže rozdělit mezi rodinu, podnikání a „charitu“. Velmi silně na mě působí že dokáže dosahovat skvělých výsledků a zároveň naplňovat hodnoty svoje a svých spolupracovníků. Velmi přínosné považuji její aktivity v rozvoj lidí a budování coworkingových služeb. Z mého pohledu je Míša Holišová velmi inspirativní pro ženy, které chtějí rozvíjet svůj leadership ve firmách postavených na otevřených vztazích a budování celospolečensky přijatelných hodnot. Principy podnikání dokáže uplatnit i v neziskovém sektoru. Míša Holišová dokázala vytvořit řadu ziskových projektů i v neziskovém sektoru. Míšu Holišovou mohu doporučit všem, kteří chtějí implementovat principy leadershipu a rozvíjet společenskou zodpovědnost ve firmách i v neziskovém sektoru.
Tomáš Gřešekjednatel EDUWAY s.r.o. / zakladatel at LoveCoWork
Pro mě byla radost sledovat, jak naše obecná představa toho, co od workshopu slibujeme, získává úplně konkrétní podobu a že se dostáváme skutečně k jádru věci. Líbila mi i otevřená atmosféra, která současně neměla šanci přejít do plané "plkání". Vlastně k tomu, že jste dokázala naslouchat a v podstatě každý podnět (přání, stížnost) přiměla holky konkrétně formulovat a hledat cestu řešení. Líbila se mi struktura workshopu, přizpůsobení našim potřebám - workshop "na míru" i způsob vedení.
Katrin Hanákováfundraiserka a členka správní rady Moment Česká republika o.p.s.
Bylo to skvělé. Řekl bych, že jedna z nejnáročnějších lokalit a přitom se vám podařilo zvládnout velké množství nabroušených lidí. Proměna před a po byla opravdu velká. Nejvíce mě potěšilo, když lidé po skončení projednání neodešli, ale ve skupinkách (leckdy i se zástupci města) diskutovali dále. Ten největší kritik, který se zkraje projednání obořil na pana architekta si pak s ním s úsměvem povídal, na konci mi podal ruku a řekl, že to nemám jednoduché : ) Projednání se věnovalo primárně úpravě veřejného prostranství, ale (a to jsme čekali) setkáním rezonovaly sousedské vztahy. A to je druhé pozitivum: kolegové z radnice nad tím přemýšlí a ještě tento týden proběhlo několik našich interních dialogů a schůzek, jak i toto zlepšit.
Tomáš Hradilstarosta města Krnov

Pro koho jsem pracovala ...

 

Ráda pracuju i s neziskovkami ...

 

Pokud máte rádi příběhy ...

 

Začalo to před více než 40 lety. Byla jsem trošku zlobivá holčička. Vymýšlela jsem pořád něco nového. Měla jsem spoustu energie. A rodiče netušili, co se mnou. Za "zlobení" a vyčnívání z řady přišly tresty a já brzy přišla na to, že bych měla být spíše hodná tichá holčička. Doma i ve škole. Rodiče i paní učitelky mě pak chválili a tak jsem se snažila víc. Byl to dobrý plán. Chtěla jsem jim dělat radost a byla jsem v tom vážně dobrá. Nedělala jsem moc chyb. Jinak by mě museli potrestat. Když přišla 1-, byl to poprask. "Míšo, nebylo to zbytečné?" Bylo. Nebyla to obvykle chyba z neznalosti, nedostatku talentu. Jen jsem se nesoustředila. Postupně jsem se naučila věřit, že chyby jsou něco špatného. Byla jsem nedokonalá a nedokonale jsem se chovala. Měla jsem pocit, že mě nikdo nemá rád. Ale vážně jsem se snažila, abych  to všechno napravila. Abych udělala radost. Rodičům. Paní učitelce. Všem. Věděla jsem, že moje přirozená divokost je dráždí. A tak jsem ji někam zavřela. Dolů. Hluboko. Pod zámek. A oni měli radost. Byla jsem šedá myš. To, čím jsem vynikala jsem škrtla. Nechala jsem si jen to, co bylo v šedém průměru a pod ním. Takhle jsem nastoupila na gympl. Na srazu po 20 letech mi třídní svěřila, že dnes mi to už může říct, ale že na mě by si tehdy nevsadila ani korunu. Chápu ji. Já taky ne. Gymplem jsem prolezla s odřenýma ušima a ve velké revoltě. Bojovala jsem s rodiči. Bojovala jsem se sebou. Potřebovala jsem vyjít na světlo s tím, kdo skutečně jsem. A přitom jsem se toho strašně bála. Co když mě zas nebudou mít rádi?

A pak jsem vystudovala vysokou školu. Tak si to rodiče přáli. Ekonomie mě sice moc nezajímala. Ale neměla jsem tušení, co by mě zajímalo víc. Tak jsem poslechla. Byla jsem ještě pořád hodná holka, co dělá okolí radost. I když přece jen ze mě má přirozenost lezla ven čím dál víc. Nebylo to ale nic hezkého. Spíš jsem šla z extrému do extrému. Uťáplá myš vs. excentrická pařanka. Moje talenty se projevily alespoň v tom, že jsem si jako jedná v ročníku zvolila téma diplomky logistiku. Nevypsali mi na něj ani diplomový seminář. Pro jednu by to prý nemělo smysl. A tak mě šoupli k jakosti. Nebyla jsem už hodná holka a okolí to zkomplikovala. Nikdo moc netušil, co s tímhle tématem vůbec dělat. Nikdo jej přede mnou do diplomky na naší škole nezpracovával. Bylo tehdy v plenkách.  Ale mé strategické talenty a schopnost naskakovat na nové témata a rychle se v nich orientovat se začaly probouzet. Už jsem začala chápat, že věci možná mohou být i jinak. Už jsem začínala "vidět za roh". Diplomku jsem ale přesto zmastila. Neuměla jsem si stát za tím, co bylo evidentní. Nikdo neměl moc praktických zkušeností, aby mě vedl. A já neměla dost sebedůvěry, abych obhájila své postoje opřené o v té době neidentifikovaný talent a pocity. Ale už jsem byla na cestě. Tušila jsem, že tudy cesta vede a zpátky nemusím. I když zatím nevím, kam to přesně jdu.

Pak jsem si našla práci. Dobrou práci. Měla jsem obrovské štěstí na lidi. Ti daleko dříve než já rozpoznali v čem, jsem skvělá a dali mi neuvěřitelné příležitosti. A já je využila. Zaváděla jsem ve velkoobchodní firmě systém čarových kódů do skladů. Vyzkoušela jsem si i práci v automotive coby specialista zdrojování nových projektů. Ředitelovala jsem ve výrobní firmě nákupu, skladování a dopravě. Čichla jsem ke krizovému managementu. A šlo mi to. Popravdě - vůbec jsem netušila, co ty lidi vedlo k tomu, že mi svěřovali takové pozice a takové projekty. Když jsem ale už byla na místě, určitý typ sebedůvěry se objevil a odvedla jsem skvělou práci. Vedla jsem tým, ve kterém byli lidé ve věku mých rodičů. Vedla jsem tým, v němž mým nejbližším spolupracovníkem byl syn muže, který byl odejit, abych mohla nastoupit na jeho pozici. A já to zvládla. V dobré atmosféře a s dobrými výsledky. Tehdy jsem ještě netušila, že používám prvky leadershipu a lidi intuitivně koučuju. Netušila jsem, že mé talenty jsou dle Gallupa schopnost  s lidmi komunikovat (Communication), rozpoznávat v lidech talenty a dle nich k nim přistupovat (Individualization) a roztleskat je k potřebným krokům (Activator). Ve 26 letech jsem dostala nabídku, pracovat coby ředitelka nákupu ve firmě s miliardovým obratem. Krásná kariéra, že. 

Dokonale jsem se v tom ale plácala. Měla jsem výsledky. Nikdo nic nepoznal. Životopis vypadal fakt dobře. Jenže … jsem měla pocit, že tady bych být neměla. Že je to pořád dokolečka. Příjdu - odvedu práci - dostanu pochvalu/odměnu, neb je odvedena bezvadně. Vlastně mě to i baví. Ale za čas nemám stání a odcházím „na lepší“, protože mi NĚCO chybí. Už jsem věděla, že umím. A že umím věci, které nejsou obvyklé. A umím je rychle. Sice jsem to stále neuměla úplně pojmenovat, ale už se to žilo.
A tak jsem hledala dál. Jinak. V podnikání. Založila jsem realitní kancelář. Znáte nějaký lepší způsob, jak poznat cizí město, než v něm začít podnikat v tomto oboru? Tak já to přesně takhle udělala. Už to bylo mnohem lepší než zaměstnanecký poměr. Byla tady SVOBODA. Pořád to sice nebylo úplně ono, ale tudy cesta vedla. I když byla ještě pořád klikatá. O nějakém jasném cíli jsem si mohla nechat zdát.
Nejprve jsem podnikala jako OSVČ, následně pak s tehdejším přítelem, dnešním manželem.
Naše přesvědčení „jsme přeci dva dospělí inteligentní lidé, tak se nějak srovnáme a
domluvíme“ se záhy ukázalo jako liché. Byli jsme dva kohouti na jednom smetišti a navíc to
smetiště nemělo jasné kontury a přelévalo se do celého života – pracovali (a bojovali) jsme
pořád. To, co jsem zvládala s cizími lidmi mi najednou nefungovalo. Pod heslem „tak si to dělej teda sám, když jsi tak chytrý“ jsem firmu opustila. Dneska spolu stále žijeme a vychováváme tři děti a občas si vypomáháme na našich projektech. Takže jsme se nepozabíjeli. Ale museli jsme se o sobě od této životní etapy mnoho dozvědět. Mnoho pochopit.
Na chvíli jsem si z trucu odskočila jako OSVČ k vzdělávacím projektům. Vedla jsem tým o 22 lidech. Práci jsem ukončila zhruba týden před porodem prvního dítěte.

Tak přišlo mateřství. A s ním i zjištění, že v Novém Jičíně není odpovídající služba pro
(nastávající) maminky. Taky mi začínalo být jasné, že asi nebudu ten typ maminky, co 7 dní
v týdnu 24 hodin denně opečovává miminko a je tím cele pohlcena a naplněna.  Stejně tak jsem ale tušila, že nebudu umět odložit dítě a jít si dělat na svém. Ani jedno neodsuzuju. Ani jedno ale není mé. Takže jsem hledala, co by to mé mohlo být. Už jsem se dostávala k sobě. Začala jsme pojmenovávat své potřeby. Kdo skutečně jsem. Přestávala jsem se stydět za své nedostatky, protože jsme si začala zvědomovat své silné stránky. Na rodičáku jsem s mámou a kamarádkou založila občanské sdružení (dnes spolek), které provozuje v Novém Jičíně rodinné centrum Provázek. Umožnilo mi to krásně propojit rodinu a práci. Zařídila jsem si to tak, že jsem měla práci v prostorách dětské herny. Nemusela jsem nikde odkládat děti cizím lidem na hlídání a mohla jsem pracovat, dělat, co mě baví. Postupně jsem se také díky bezvadným kolegyním mohla začít profilovat na vzdělávání a osobní rozvoj dospělých (nejen maminek). K rodinnému centru časem přibylo i coworkingové centrum COWO NOVO a řada komunitních i oborných setkání. Připojila jsem se k celé řadě projektů.  Spolupracovala jsem s městem na komunitním plánování. S dětmi v patách. Tedy v šátku.
Postupně jsem porodila tři úžasné děti. Doplnila jsem si také své vzdělání. Absolvovala jsem Koučink akademii a další kurzy související s koučinkem a lektorováním. Začala jsem pomalu koučovat a učit. 

Když nejmladší dcera nastoupila do školky, rozhodovala jsem se, co dál. Zda zdůstanu v nezisku nebo se vrátím k byznysu. Zda se stanu manažerkou nebo podnikatelkou na full time. Protože mě to bavilo. Protože jsem měla výsledky. A nebo zda změním svou profesní dráhu.  A já se rozhodla pro změnu. Pro změnu, která:

 • mi umožní skloubit mé talenty (Strategic, Comunication, Individualization, Learner a Activator)
 • je v souladu s mými hodnotami - svoboda a smysluplnost
 • dává prostor zužitkovat mé znalosti a zkušenosti
 • umožní udržet rovnováhu mezi prací a rodinou  

Dnes proto pracuji jako koučka, mentorka, lektorka, konzultantka Lumina Learning.

Klientům mohu nabídnout nejen odbornost získanou  studiem, ale i praktickou zkušenost. Neškolím teorie, které jsem jen někde vyčetla. Nebaví mě to. Navíc to odporuje jednomu z mých talentů. Šiji věci na míru konkrétním lidem. Chci znát potřeby klienta a pak navrhnu, jak mu můžu pomoci. Pokud věřím, že mu mohu pomoci právě já.

Ráda poporuji ve změne jednotlivce. Protože jsem sama dokázala velkou změnou projít. Dokázala jsem se najít. Pochopit své talenty a promítnout je do svého ho života tak, aby mi bylo dobře na světě. 

Ráda podporuji ve změně týmy. Protože jsem postavila řadu úspěšných týmů. Vím, co je třeba udělat, aby to vzniklo, aby to začalo fungovat a aby se to udrželo.

Obě témata jsem promítla do mé knihy.

Má síla je v tom, že se nebojím otevírat i méně příjemná témata a dojít v příjemné atmosféře k řešení, které je OK pro všechny strany. Má síla je v tom, že jsem stála vedle linky, když najížděla nová výroba. Má síla je, že jsem budovala fimu od nuly, vyjednávala první zakázky. Zkrátka znám to. Umím vzít papír a tužku a spočítat, jestli se neženeme do snu, který se brzo změní na noční můru. A nebojím se to zvědomit. Aby to dávalo smysl. Mě i klientům.

Bude mi potěšením provést změnou i vás.